بزرگترین رویداد فرهنگی ورزشی استان تهران در ۳۰ رشته ورزشی

استاندار تهران: معرفی باقرشهر به عنوان الگوی توسعه ورزش و قهرمان پروری در استان تهران

 استاندار تهران گفت: باقرشهر ظرفیت قهرمان‌پروری و توسعه ورزش قابل توجهی دارد،  لذا به‌عنوان نمونه و الگوی قابل توجهی برای سایر شهرستان‌ها انتخاب شد که ظرفیت ورزشی آن در این رویداد به سایر شهرها معرفی و به عنوان الگو معرفی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، علیرضا فخاری استانداری تهران در حاشیه آئین افتتاح جام "جوان پهلوان" در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد بزرگ و مهم و نقش آن در پرورش جوانان اظهار داشت: برای پرورش نسل جاری و نسل آینده، قاعدتاً باید بر پایه و مبنای جسم سالم و روح سالم تلاش کنیم که در این مسیر ورزش یکی از موضوعاتی است که کمک می‌کند روح و جسم هر دو سالم باشد.

 وی افزود: ورزش زمینه‌ساز روح سالم است لذا تلاش همه مسئولین برای جوانان و توسعه کار فرهنگ و ورزش باید بیش از پیش مدنظر باشد و این رویدادها ابتکارات خوبی است که می‌تواند در کل کشور به‌عنوان الگو معرفی شود و به پرورش جوانان کمک شایان توجهی خواهد کرد.

 استاندار تهران در ادامه با اشاره به میزبانی باقرشهر از بزرگترین رویداد ورزشی استان تهران گفت: در استان تهران از آنجا که باقرشهر ظرفیت قهرمان‌پروری و پهلوان‌پروری دارد، به‌عنوان نمونه و الگوی قابل توجهی برای سایر شهرستان‌ها انتخاب شد که ظرفیت ورزشی آن در این رویداد معرفی می‌شود.

 فخاری با اشاره به آلودگی قابل توجه باقرشهر تصریح کرد: باقرشهر بیشترین میزان آلودگی در استان تهران را دارد اما سهم ورزش بیشتری دارد که این ظرفیت و استعداد را باید به مردم باقرشهر تبریک گفت.

 وی با بیان اینکه باقرشهر از نظر استعدادها، قهرمان‌پروری و ظرفیت ورزشی دارای استثنائاتی نسبت به سایر شهرستان‌ها است، ابراز داشت: باید اقداماتی مانند این رویداد بزرگ که توسط شهرداری باقرشهر انجام شد، در سایر شهرستان‌ها نیز شکل بگیرد و باقرشهر نمونه و شروعی برای توسعه ورزش و فرهنگ ورزش و پهلوانی است.

 استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: جام "جوان پهلوان" متأثر از نگاه بلند مقام معظم رهبری در خصوص پهلوان‌پروری و قهرمان‌پروری در کشور است و جوان پهلوان به مصداق رزمندگان دوران دفاع مقدس است که جان خود را فدا کردند و امیدواریم که جوانانی با آن صفات نیز تربیت شوند.